Logo_NMPL

W dniu 5 marca 2014 r. odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia NASI MIESZKAŃCY.PL. Na zebraniu przedstawione zostało sprawozdanie merytoryczne i zatwierdzone sprawozdanie finansowe za rok 2014. Na zebraniu dokonano też zmian we władzach Stowarzyszenia. Nowym Prezesem Stowarzyszenia został dr Arkadiusz Forajter.

Read More →

2014_12_23_Życzenia-Świąteczne_MNPL

Boże Narodzenie

Zawsze, ilekroć się uśmiechniesz do swojego brata i wyciągniesz do niego rękę – jest Boże Narodzenie. Zawsze ,kiedy milkniesz ,by innych wysłuchać, zawsze kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, zawsze ,kiedy dajesz  odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego ,moralnego i duchowego ubóstwa, zawsze ,kiedy rozpoznajesz w pokorze ,jak  bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość,  zawsze, ilekroć dozwolisz , by Bóg pokochał innych poprzez ciebie zawsze wtedy- jest Boże Narodzenie

 Kathryn Spink

Stowarzyszenie „NASI MIESZKAŃCY. PL” rozpoczęło swą działalność w roku 2013 z inicjatywy kilkunastu mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i okolicznych miejscowości. Początkowo jako stowarzyszenie zwykłe w roku bieżącym przekształciło się w Stowarzyszenie Rejestrowe, co umożliwiło nam podjęcie działalności o szerszym zakresie. Na efekty takiego rozwiązania nie trzeba było długo czekać. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, realne kształty zaczął przybierać nasz kierunkowy cel działania jakim stało się utworzenie na terenie powiatu wodzisławskiego hospicjum dla osób terminalnie chorych. Należy tu zaznaczyć, że powiat wodzisławski jako chyba jedyny w Województwie Śląskim nie ma tak potrzebnej instytucji.

Logo_NMPL

Read More →

W dniu 21 maja 2014 r. w restauracji „Pod Arkadami” na rynku w Wodzisławiu Stowarzyszenie Nasi Mieszkańcy zorganizowało wspólnie z Raciborskim Stowarzyszeniem Kulturalnym ASK Debatę Kulturalną. W debacie wzięli udział przedstawiciele wodzisławskiej kultury, Urzędu Miasta w Wodzisławiu związani z jednostkami kultury oraz członkowie stowarzyszeń.

2010_05_21_Debata Kulturalna_2 Read More →

W dniu 25 kwietnia 2014 r. w kościele Św. Herberta w Wodzisławiu Stowarzyszenie Nasi Mieszkańcy zorganizowało Koncert Muzyki Operetkowej w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Koncert wykonany był przez znanych artystów scen śląskich, Martyny Kalus-Cholewa – sopran, Jarosława Kitala – baryton i Pawła Staszczyszyna przy fortepianie. Artyści zaprezentowali znane arie, przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej.

2014_04_25 Koncert_1 2014_04_25 Koncert_2

Read More →