Stowarzyszenie „NASI MIESZKAŃCY. PL” rozpoczęło swą działalność w roku 2013 z inicjatywy kilkunastu mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i okolicznych miejscowości. Początkowo jako stowarzyszenie zwykłe w roku bieżącym przekształciło się w Stowarzyszenie Rejestrowe, co umożliwiło nam podjęcie działalności o szerszym zakresie. Na efekty takiego rozwiązania nie trzeba było długo czekać. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, realne kształty zaczął przybierać nasz kierunkowy cel działania jakim stało się utworzenie na terenie powiatu wodzisławskiego hospicjum dla osób terminalnie chorych. Należy tu zaznaczyć, że powiat wodzisławski jako chyba jedyny w Województwie Śląskim nie ma tak potrzebnej instytucji.

Logo_NMPL

Read More →

W dniu 21 maja 2014 r. w restauracji „Pod Arkadami” na rynku w Wodzisławiu Stowarzyszenie Nasi Mieszkańcy zorganizowało wspólnie z Raciborskim Stowarzyszeniem Kulturalnym ASK Debatę Kulturalną. W debacie wzięli udział przedstawiciele wodzisławskiej kultury, Urzędu Miasta w Wodzisławiu związani z jednostkami kultury oraz członkowie stowarzyszeń.

2010_05_21_Debata Kulturalna_2 Read More →

W dniu 25 kwietnia 2014 r. w kościele Św. Herberta w Wodzisławiu Stowarzyszenie Nasi Mieszkańcy zorganizowało Koncert Muzyki Operetkowej w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Koncert wykonany był przez znanych artystów scen śląskich, Martyny Kalus-Cholewa – sopran, Jarosława Kitala – baryton i Pawła Staszczyszyna przy fortepianie. Artyści zaprezentowali znane arie, przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej.

2014_04_25 Koncert_1 2014_04_25 Koncert_2

Read More →