roza-skrzypce-smyczek-nuty-jpeg
Stowarzyszenie na drodze tradycji chrześcijańskiej do pogłebienia wiary i miłości do Boga .Kościoła i Ojczyzny .

W ramach współpracy z Parafią św. Herberta w Wodzisławiu Sl. nasze Stowarzyszenie uczestniczyło ,we Mszy. św. za Ojczyznę w dniu 11.10.2016r. Po Mszy św. wystapiły zaproszone chóry „Echo” i „Jadwiga”zWodzisławia i Biertułtów pod dyr. Pana Tymoteusza Kubicy i Pani Donaty Małkowskiej.Pieśnią Maryjną uczciliśmy Matkę Bożą w tym szczególnym czasie dla Polaków i naszych Parafian jakim jest Rok Miłosierdzia i miesiąc październik.”Bogurodzica „otworzyła serca na wielkie zasłuchanie i modlitwę ,którą zakończła pieśń uwielbienia „Laudate DOMINUM.” Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem Chórzystów z Dyrygentami na czele za piękny śpiew i wspólną modlitwę.

Po Koncercie w budynku Szkoły Katolickiej odbyło się spotkanie przy wpólnym stole. Sponsorami spotkania byli Pan Sobala Tadeusz ,Bogumił Wrona ,Zalewski Ryszard -Radny Starostwa Powiatowego .Za dar serca w postaci ciast i śląskich kołoczy składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ

Dziękujemy za miejsce ks Dziekanowi Januszowi Badurze i Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół Katolickich Janowi Kaczyńskiemu oraz wolontariuszom za okazaną pomoc w przygotowaniu spotkania.

Dziękujemy też Opiekunowi duchowemu koncertu ks Krzysztofowi

sloneczny
Wychodząc na przeciw licznym potrzebom i zapotrzebowaniu społecznemu w zakresie służby zdrowia Stowarzyszenie Nasi Mieszkańcy.pl zorganizowało czwartą już edycje Bialej Soboty w Wodzisławiu Śląskim .Za okazaną pomoc i wsparcie w organizacji „Białej Soboty” w dniu 1.10.2016r. organizatorzy bardzo dziękują Ks Dziekanowi Januszowi Badurze ,lekarzom :Panu Andrzejowi Bąk i Arkadiuszowi Forajter, rehabilitantom :Pani Monice Tarasek i panu Mateuszowi Grzesikowi oraz Firmie ADO- MED w Świętochłowicach za udostępnienie urządzenia do fali uderzeniowej mające zastosowanie w rehabilitacji .Podziękowanie kierujemy w stronę Dyrektora Zespołu Szkół Katolickich w Wodzisławiu Sl Pana Jana Kaczyńskiego za udostępnione miejsce dla przeprowadzenia badań. Lekarze wykonali 75 bezpłatnych badań usg .Z masaży i zabiegów rehabilitacyjnych skorzystało 30 osób . Byli to mieszkańcy nie tylko miasta Wodzisław Śl. ale też mieszkańcy Powiatu Wodzisławskiego m in. Godowa , Krostoszowic, Gorzyc Wszystkim naszym Mieszkańcom ,dziękujemy za złożony dar serca i życzymy zdrowia a oddanej chorym Służbie Zdrowia jeszcze raz z całego serca DZIĘKUJEMY .

hm5622_aborcja3-jpeg
Nowoczesna dyktatura.

W ciepły dzień październikowy tłumek kobiet pełen radości
rusza ulicami miast by krzycząc, rozruszać swoje ciało i kości
zastygłe w bezruchu w szkole, w różnej pracy przy biurku
czy tracąc cenny czas bezczynnie stojąc w ulicznym korku.

Walczmy o demokrację, wolność kobiet, równouprawnienie,
zniszczmy wreszcie męską władzę i nasze wiekowe zniewolenie.
Na transparencie czytasz: „Nasza aborcja, nasza macica”
niosą go razem starsza pani i młoda, wątpię czy dziewica.

„Moje ciało, moja sprawa” , aborcja dla nich nie pierwszyzna,
zapomniały, że aby mieć dzieci, swój wkład musi mieć mężczyzna.
Nikt ci kobieto nie zabrania byś ze swej macicy zrobiła sobie balona
ale zygota z twojego jajeczka i męskiego plemnika jest prawem chroniona.

Słusznie więc krzyczy nowoczesna liderka gdy do buntu wzywa
„dość dyktatury kobiet” choć wcale aborcji mordem nie nazywa.
„Politycy trzymajcie się z dala od mojej macicy” – czytamy na dużym plakacie,-
reszta ma wstęp wolny?, to dyktatura czy brak rozumu? Uśmiechnij się bracie.

02.10.2016 r. Szkrobok.