W dniu 14 września Stowarzyszenie NasiMieszkańcy.pl z wielkim sukcesem zorganizowało Białą Sobotę w Wodzisławiu. Została ona zorganizowana na terenie parafii św. Herberta, gdzie równocześnie odbywał się festyn parafialny.

2013_08_13_Biała Sobota_1 2013_08_13_Biała Sobota_2

W godz. od 12 do 20 przeprowadzono w czterech gabinetach ponad 100 bezpłatnych konsultacji i badań lekarskich, w tym ponad 80 badań usg: tarczycy, żył i tętnic metodą Dopplera, jamy brzuszne i piersi oraz ponad 20 zabiegów kosmetycznych. Badania USG przeprowadzili lekarze: Arkadiusz Forajter, Andrzej Bąk i Łukasz Ciasnocha. Zabiegi kosmetyczne wykonywała pani Magdalena Liszka z firmy MARIPOSA z Czyżowic. Serdecznie dziękujemy lekarzom i pracownikom firmy MARIPOSA, którzy bezinteresownie poświęcili swój cenny czas.
Specjalistyczny sprzęt do profesjonalnych badań  i zabiegów udostępniły bezpłatnie firmy: GEMED z Katowic, ADO-MED ze Świętochłowic dzięki uprzejmości Pani Karoliny Rozkosz, ogólnopolska firma MINDRAY oraz MARIPOSA Z Czyżowic, dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Liszki. Dzięki temu Biała Sobota mogła być zorganizowana i wielu mieszkańców skorzystało z badań i zabiegów. Bardzo serdecznie dziękujemy za użyczenie sprzętu.
Badania lekarskie ciszyły się ogromnym powodzeniem. Chętnych mieszkańców zgłosiło się ponad 200, jednak ze względu na zaplanowany wcześniej czas badań od 12 do 17 nie wszyscy mogli być zbadani. Lekarze w celu wykonania większej ilości badań przedłużyli swój czas do godz. 20. Akcja pokazała jaki jest głód badań diagnostycznych w Wodzisławiu. Mamy nadzieję, jesteśmy przekonani, że wszyscy mieszkańcy, którzy skorzystali z badań byli zadowoleni. Dla osób, którym nie udało się zbadać w tym dniu postaramy się zorganizować kolejną Białą Sobotę. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w Białej Sobocie.
Dodatkowo oprócz bezpłatnych badań w zorganizowanym punkcie poboru krwi zebrano około 7 litrów krwi.
Biała Sobota była zorganizowana we współpracy z proboszczem parafii księdzem Januszem Badurą i Zespołem Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Współpraca przy organizacji była idealna i zorganizowany Festyn Parafialny doskonale uzupełniła Biała Sobota. Serdecznie dziękujemy za bardzo dobrą współpracę proboszczowi Januszowi Badurze, dyrektorowi zespołu szkół Janowi Kaczyńskiemu a także wszystkim pozostałym organizatorom!
Na Festynie Parafialnym i Białej Sobocie obecny był poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Matusiak, który był także jednym ze sponsorów tych wydarzeń. Dziękujemy panu posłowi za udział w tym wydarzeniu!
Biała Sobota była dla naszego Stowarzyszenie swoistym chrztem bojowym. Zachęceni pozytywnym odbiorem mieszkańców będziemy przygotowywać kolejne wydarzenia które będą Wam służyć. O wszystkich nowych wydarzeniach będziemy zamieszczać informacje na naszej stronie internetowej.
Dziękujemy jeszcze raz za tak duże zainteresowanie licznie przybyłych mieszkańców, za możliwość wspólnego uczestnictwa w tym wydarzeniu i za radość bycia razem. Serdecznie Dziękujemy!

Stowarzyszenie NasiMieszkańcy.pl

Comments are closed.

Post Navigation